Berge: Alış verişlerimizi yerel esnaftan yapalım

Ramazan alışverişlerinin ve gıda kolilerinin bakkallar ve yerel esnaflardan yapılması için çağrıda bulunan Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Rahmet ve bereket ayının heyecanı içinde olduklarını belirten Berge, “Van esnafımız pandemi nedeniyle iki yıldır çok zorlu bir süreç geçirdi. Bakkallarımızın ve yerel esnafımızın bir nebze olsun rahat bir nefes almasını sağlayabiliriz.” dedi. 

Berge: Alış verişlerimizi yerel esnaftan yapalım

Ramazan alışverişlerinde mahalle bakkalının ve yerel esnafın tercih edilmesini isteyen VANESOB Başkanı Berge, “Pandemiden kaynaklı olarak esnafımızın işi durma noktasına geldi. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak Van ekonomisine katkıda bulunabiliriz. Yerelin tercih edilmesi esnafımız için çok kıymetlidir. Vatandaşlarımızdan, yerel esnaf hassasiyetini göstermelerini bekliyoruz. Esnafımıza hayırlı ve bereketli işler diliyoruz.” dedi.  
VANESOB Başkanı İsa Berge, “Mübarek Ramazan ayının şehrimize, ülkemize, esnafımıza ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. 
/ Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER