Uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için pedal çevirdiler

Hayatın Renkleri Solmasın Derneği’nin iş birliğinde Van Pedalşör Bisiklet Topluluğu sporcuları, uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için “Madde bağımlılığı yanlış arkadaş seçimi ile başlar” pankartı eşliğinde pedal çevirdi. Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı sosyolog Osman Turğut, amaçlarının madde bağımlılığına karşı toplumda bilinç oluşturmak olduğunu söyledi.

Uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek için pedal çevirdiler

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Hayatın Renkleri Solmasın Derneği ve Van Pedalşör Bisiklet Topluluğu iş birliğinde bir etkinlik düzenlendi.

 

VAN KALESİNE BİSİKLET TURU YAPILDI

Musa Anter Parkı’nda bir araya gelen Van Pedalşör Bisiklet Topluluğu sporcularından oluşan bisikletli grubu İskele Caddesi’nden geçerek Van Kalesi’ne doğru pedal çevirdi.
30 kişilik bisikletli grup, “Madde bağımlılığı yanlış arkadaş seçimi ile başlar” pankartını taşıdı.

 

“HAYATIMIZ ELİMİZDEN UÇUP GİTMESİN” 

Etkinlikle ilgili bilgi veren Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Sosyolog Osman Turğut, etkinliği “Hayatımız elimizden uçup gitmesin” sloganıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.
Etkinliği, Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü dolayısıyla gerçekleştirdiklerini belirten Turğut, “Amacımız bir farkındalık yaratmak ve madde bağımlılığına karşı toplumda bilinç oluşturmaktı” dedi.

 

“UMARIM AMACINA ULAŞMIŞTIR”

Madde bağımlılığına karşı mücadelede şimdiye kadar birçok etkinlik ve bilgilendirme çalışması yaptıklarını, bisiklet etkinliğini de dikkat çekici farklı bir etkinlik olarak gördükleri için gerçekleştirdiklerini aktaran Turğut, “Madde bağımlılığından mağdur olan kişilerin topluma tutunmaları çok önemli. Gençlerimiz de sağlıkları için zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı. Umarım gerçekleştirdiğimiz bu bisiklet turu bu anlamda amacına ulaşmıştır.”  
Özel Haber: M.Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 09:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER