Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:24
 
Yenitürk: Aday değilim
Vanspor Kulübü yeni yönetimi belirlemek amacıyla Olağan Kongresini gerçekleştirecek. Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, başkanlığa aday olmayacağını söyledi.
SPOR Haberi
Yenitürk: Aday değilim

TFF 2. Futbol Ligi’nde mücadele eden Vanspor Kulübü Olağan Kongresi 8 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek.  

 

Kongre öncesi mevcut kulüp başkanı Servet Yenitürk kendi işyerinde basın açıklaması yaptı.  

 

“ADAY DEĞİLİM AMA…”

 

Kongrede aday olmayacağını, ama görevden de kaçmayacağını belirten Yenitürk, şunları söyledi:

 

“Aday değilim, fakat Vali bey ile gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra, destek olmamız istenmesi halinde bu takımın yanında olacağımızı bilmenizi isteriz. Olağan kongre sürecinde aday olmayacağımı açıklamıştım. Takımı daha fazla mağdur etmemek için, kesinlikle aynı doğrultuda aday olmayacağımızı açıklıyoruz. Geçen dönemde ‘istifa etti geldi aday oldu’ diye söylentiler var. Geçen dönem Vanspor’a kimse aday olmadığı için Vanspor’a sahip çıkmak için elimizi taşın altına koyup Vanspor’a aday olduk. Kongreye çok kısa bir süre kaldı. Biz inanıyoruz ki adaylarımız olacaktır.” 

 

‘TEK HATAM…’  

 

Zamanında iyi bir yönetim kuramadığı yönünde öz eleştiride bulunan Yenitürk, şunları kaydetti:

 

“Tek hatam yönetimimi düzenli bir şekilde kuramadım. Çok güzel bir yönetim kurmuştuk. Amacımız güç birliği yapmaktı. Bir anda yerel seçimler sonrası, bu arkadaşların hiçbiri aday olmadı. Biz son iki günde ancak bu şekilde bir yönetim oluşturabildik. Yönetimimizdeki arkadaşlarımız da fedakârlık yaptı. Ama birçoğu memurdu pek fazla katkı sağlayamadı. Bir kısmı işadamıydı onlar da katkı sunmadılar. Eğer birileri kalkıp benim şeffaf olmadığımı söylüyorsa kusura bakmasın. Ben kendimce şeffafım, kendimce gerekeni yaptım”

 

2,5 MİLYONLUK FERAGAT

 

Vanspor adına aldığı kredinin bir kısmını kendi ödeyerek her zaman yeni yönetimin yanında duracağını belirten Yenitürk, şunları kaydetti:

 

“Ben her şeyimle Vanspor’un içine geldim. Aynı duygularla aynı şekilde Vanspor’un yanındayım. Ama kesinlikle aday değilim. Vanspor adına almış olduğumuz kredinin 2,5 milyon TL’sini kendim ödeyerek feragat edeceğim. Biz söz veriyoruz bu arkadaşlarımızın yine yanında olacağız. Bir an önce listelerini açıklasınlar. Eğer samimiyetimden şüphe eden varsa ben her şeye hazırım.”
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yenitürk:, Aday, değilim,
Haber Yazılımı