Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 14:10
 
Yarışmanın kazananları ödüllerini aldı
İpekyolu Belediyesi'nin, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek ve seçkin eserlere ilgiyi artırmak için düzenlediği 'Kitap Okuma Yarışması' sonuçlandı. Yarışmada birinciye laptop, ikinciye tablet, üçüncüye fotoğraf makinesi, dördüncüye ise bisiklet verildi. Kazananlar, ödüllerini Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın elinden aldı.
YAŞAM Haberi
Yarışmanın kazananları ödüllerini aldı

"OKUYAN İNSAN, EN GÜÇLÜ İNSANDIR"

 

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından dünyanın ve Türkiye'nin mücadele ettiği yeni tip koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik "Okuyan İnsan En Güçlü İnsandır" sloganı ile hayata geçirilen Kitap Okuma Yarışması www.sinav.ipekyolu.bel.tr sitesi üzerinden 17 Temmuz 2020 Cuma günü 20.00 - 21.00 saatleri arasında online olarak yapılmıştı. Türk Edebiyatının önemli eserlerinin okunduğu yarışmada 76 doğru ile Özgür Acar birinci, 68 doğru ile Barış Dinçer ikinci, 68 doğru ile (süre baz alınarak) Ela Naz Yurtsever üçüncü, 67 doğru ile Zülal Demirbaş ise dördüncü olmuştu.

 

KAZANANLAR, ÖDÜLLERİNİ ALDI

 

Yarışmada dereceye giren başarılı okurlara İpekyolu Belediyesi hizmet binasında Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan tarafından ödülleri verildi. Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, dereceye giren okurları tebrik ederek, “Online olarak yaptığımız kitap yarışmasında birçok başvuru oldu. Yapılan sınavda dereceye giren 4 çok değerli arkadaşımıza çeşitli hediyeler sunduk. Emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne, ekibine ve yarışmaya teveccüh gösteren bütün herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yarışmayı birinci tamamlayan Özgür Acar da, “Kitap okumak çok önemli, hayatı anlamak için sürekli okumak gerekiyor. Belediyemize de böyle bir organizasyon düzenlediği için kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yarışmanın, kazananları, ödüllerini, aldı,
Haber Yazılımı