Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 14:48
 
Van Gölü'nün üstü gibi altı da bir başka!
Edremit Belediyesi tarafından, Van Gölü’ndeki güzelliklere dikkat çekmek amacıyla bir dalış etkinliği gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Van Gölü'nün üstü gibi altı da bir başka!

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da Edremit Kent Meydanı önünde Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ile birlikte bir dalış gerçekleştirdi. Van Gölü’nün kirliliğinin önlenmesi başta olmak üzere su altındaki güzelliklere dikkat çekilmesi amacıyla Edremit Belediyesi tarafından dalış etkinliği düzenlendi. Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan’ın dalışta kameralarına yansıyan microbiyolitler ise güzelliği ile göz doldurdu. Farkındalığa dikkat çekmek için Tahsin Ceylan ile birlikte dalış kıyafetleri giyen Başkan Say da kendini mavi sulara bıraktı. 

 

Gerçekleştirilen dalış sonrası açıklamalarda bulunan Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, 600 bin yıllık bir tarihi olan Van Gölü’nün birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını belirtti. Doğanın önemini, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bir kez daha anladıklarını vurgulayan Ceylan, “Bugün biz de başkanımızla birlikte Van Gölü’ne karşı duyarlılığın artması amacıyla dalış gerçekleştirdik. Doğa olmadan insanın onu yaşama şansı yoktur. O yüzden elimizden geleni yapmalıyız” dedi. 

 

Daha sonra açıklamalarda bulunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da, Van Gölü’nün sırlarla, gizemlerle dolu gizli bir göl, hatta deniz olduğunu söyledi. Başkan Say, “Bir yandan bunu tanıtmak, bir yandan da doğayla barışık yaşamak, doğayla uyumlu olmak anlamında dikkat çekmek istedik. Güzel bir dalış çalışması gerçekleşti. İnşallah Van Gölü’nü; turizmi başta olmak üzere doğasıyla, güzelliğiyle tüm dünyaya tanıtacağız. Edremit Belediyesi olarak turizm noktasında üzerimize düşen tüm çalışmaları yapacağız. İnşallah koronavirüs salgınını atlattıktan sonra dalış okulları noktasında da ilk adımımızı atacağız” ifadelerini kullandı. 

 

Yapılan açıklamaların ardından Başkan Say, Ceylan’a Edremit’in simgesi olan Zerrinkadeh Çiçeği’nin bulunduğu tabloyu hediye etmesiyle program sona erdi. 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Gölü'nün, üstü, gibi, altı, da, bir, başka!,
Haber Yazılımı