Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 12:17
 
Van'da sağlık çalışanlarının alacağı maaş promosyonu belirlendi
Van İl Sağlık Müdürlüğü personelleri için, aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Van'da sağlık çalışanlarının alacağı maaş promosyonu belirlendi

Van İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen banka promosyon protokolü ihalesine 8 banka katıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Şahabettin Işık, başkanlığında yapılan ihalede hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri de hazır bulundu.
Yürütülen süreç sonucunda son tura İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası kaldı. Komisyonun ısrarlı pazarlığı neticesinde 7 bin 615 TL olarak karara bağlaan promosyonun ihalesi Yapı Kredi Bankasında kaldıı.
İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerde görev yapmakta olan memur, sözleşmeli ve kadrolu işçi personelin aylık ve ücretlerinin ödenmesiyle ilgili olarak; ihale sonucuna göre, 4 bin 646 sağlık çalışanlarının 38 aylık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 7 bin 615 TL olmak üzere toplamda 35 milyon 379 bin 290 TL olarak belirlendi.
İl Sağlık Müdürü Prof .Dr.Mahmut Sünnetçioğlu, imzalanan sözleşmenin sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. Sünnetçioğlu; "Davetimize uyarak ihaleye katılan bankalara teşekkür ediyorum. İhaleyi kazanan Yapı Kredi Bankası yetkililerine şahsım ve kurumum adına  teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun" dedi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'da, sağlık, çalışanlarının, alacağı, maaş, promosyonu, belirlendi,
Haber Yazılımı