Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 13:25
 
Van'a Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 30 ilde öğrencilere eğitim veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin 27 ilde daha açılacağı kaydederken, bunlardan birisinin de Van'da olacağı müjdesini verdi.
TEKNOLOJİ Haberi
Van'a Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulacak

Van ilinin de aralarında bulunduğu yeni açılacak Deneyap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili olarak Bakan Varank: "Burs ve araştırmacı programlarımızla, TEKNOFEST gibi organizasyonlarla, DENEYAP TÜRKİYE gibi projelerimizle her yaştan insanımıza yatırım yapıyoruz. Bu noktada, huzurlarınızda bir müjdeyi vermek istiyorum: Biliyorsunuz 2023 hedeflerimizden biri de 81 ilin tamamında 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurmaktı. 4. sınıftan 9. Sınıfa kadar olan öğrencilerimize 3 yıl boyunca ücretsiz teknoloji eğitimleri verdiğimiz bu atölyeleri şimdiye kadar 30 ilimizde hizmete aldık. Şimdi ise; 27 ilimizde 36 yeni “Deneyap Teknoloji Atölyesi” daha kuruyoruz. Ekim ayında başlayacak eğitimlere katılacak öğrencilerimiz, yazılı ve uygulamalı iki aşamalı bir sınavla belirlenecek. İlk aşama olan yazılı sınav başvuruları bugün başlıyor. Sınavların yapılacağı yani DENEYAP’ların kurulacağı illerimizi müsadenizle saymak istiyorum: Ankara, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Van” dedi.
Başvuruların 4 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini aktaran Bakan Varank; “Ben tüm gençlerimize ve ailelerine bu fırsatı değerlendirmeleri, başvurularını son güne bırakmadan yapmaları çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'a, Deneyap, Teknoloji, Atölyesi, kurulacak,
Haber Yazılımı