Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 11:57
 
Vali Mehmet Emin Bilmez; 'Mutlu yarınlar, alacağımız tedbirlere bağlıdır'
Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve sosyal medyada dolaşıma sokulan kısa bir fragman ile, vatandaşlara koronavirüs uyarısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Mehmet Emin Bilmez; 'Mutlu yarınlar, alacağımız tedbirlere bağlıdır'

Fragmanın başında ve son kısmında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez konuşuyor. Vali Bilmez, fragmlanın başında “Kıymetli Vanlı hemşehrilerim, koronavirüs salgını ile mücadelle ettiğimiz bugünlerde, kontrollü sosyal hayat ile risklerden kaçınalım” diyerek vatandaşlara seslenirken, son bölümde ise, “Temizlik, maske ve mesafe konusunda lütfen sorumluluklarımızı yerine getirelim. Unutmayalım ki mutlu yarınlar, bugün alacağımız tedbirlere bağlıdır.” vurgusu yapıyor. 

 

Yaklaşık 1 dk. 20 saniyelik fragmanda güvenlik personelleri, sağlıkçılar, zabıta ve itfaiye eri de vatandaşlara kurallara uymaları yönünde mesaj veriyor. Hazırlanan fragman, kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

 

Koronavirüs tehdidinin devam ettiği bu günlerde, çeşitli uyarılar yapılıyor. Hem yazılı, hem sözlü uyarıların ard arda yapıldığı bu günlerde Van Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kısa bir fragman da hazırlandı. Hazırlanan fragmanda, koronavirüs tehdidine ve uyulması gereken kurallara dikkat çekiliyor.

 

ÇOK SAYIDA KİŞİ PAYLAŞTI

 

Hazırlanan fragman, çok sayıda kişi tarafından sosyal medya hesaplarından dolaşıma sokuldu.
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de, hazırlanan fragmanı; “Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için temizlik, maske, mesafe kurallarına uyalım. Unutmayalım! Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir” notuyla paylaştı.
'Kontrollü Sosyal Hayat' başlığı ile hazırlanan fragmanda vatandaşlara seslenen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet

 

Emin Bilmez, “Kıymetli Vanlı hemşehrilerim, koronavirüs salgını ile mücadelle ettiğimiz bugünlerde, kontrollü sosyal hayat ile risklerden kaçınalım” uyarısında bulunuyor.

 

Fragmanın devamında güvenlik personelleri, sağlıkçılar, zabıta ve itfaiye eri de sırasıyla aşağıdaki mesajları paylaşarak, vatandaşları tedbirli olmaya davet ediyor.

 

Fragmanda verilen mesajlar şu şekilde;

 

“Kısıtlamaların kaldırılması, koronavirüs tehdidinin bittiği anlamına gelmez.”

 

“Virüsü hayatımızdan tamamen çıkarmak için kurallara uyalım”

 

“Evde kalmak, nefessiz kalmaktan daha iyidir. Bu mücadeleyi kazanan biz olacağız”

 

“Virüs, solunum yolu ve temasla bulaştığı için lütfen maskemizi takıp, sosyal mesafemizi koruyalım”

 

“Tedbir olmazsa tehdit artar. Unutmayalım ki alacağımız tedbirler, virüse karşı koruma kalkanımızdır. Maskeyi takalım, hayatta kalalım.”

 

“Ulaşımdan pazarlara, AVM'lerden işyerlerine yani her alanda riski azaltalım”

 

Fragmanın son bölümünde yine Vali Mehmet Emin Bilmez'in mesajı yer alıyor. Vali Bilmez, şu ifadelerle vatandaşlara sesleniyor; “Temizlik, maske ve mesafe konusunda lütfen sorumluluklarımızı yerine getirelim. Unutmayalım ki mutlu yarınlar, bugün alacağımız tedbirlere bağlıdır.

 / Haber: Umut TARHAN

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Mehmet, Emin, Bilmez;, 'Mutlu, yarınlar,, alacağımız, tedbirlere, bağlıdır',
Haber Yazılımı