Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 14:14
 
Vali Bilmez ile eşi, hasta ve yakınlarını ziyaret etti
Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren refakatçi misafirhanesinde konaklayan hasta ve hasta yakınları ile bir araya geldi.
SAĞLIK Haberi
Vali Bilmez ile eşi, hasta ve yakınlarını ziyaret etti

Van’da hasta ve hasta yakınlarının yuvası haline gelen refakatçi misafirhanesi, 2 yılda her ay ortalama 2 bin 500 kişi ağırladı. Çevre illerden sağlık sorunları için kente gelenlerin ilk duraklarından olan misafirhaneyi Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eşi Meral Bilmez’le birlikte ziyaret edip, misafirhanede kalanlarla akşam yemeği yediler. Yemeğin ardından misafirlerle bir araya gelen Vali Bilmez ve eşi Meral Bilmez, hasta ve hasta yakınlarıyla tek tek ilgilenip sohbet etti. 
Misafirlerin taleplerini de dinleyen Vali Bilmez, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarına daha büyük, daha modern bir misafirhane yapımı için çalışma yürüttüklerini söyledi.
Vali Bilmez, geçmişte hasta yakınlarının konaklama konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek; “Sağlık alanında ülkemiz birçok yeniliğe imza attı. Geçmiş dönemlerde hasta yakınları sandalyelerde uyumak zorunda kalıyordu. Bugün yapılan çalışmalarla vatandaşlarımız ücretsiz misafirhanelerde daha konforlu şartlarda kalabiliyorlar. İnşallah biz bu şartları daha da iyi duruma getireceğiz” dedi.
Ziyaretten memnun olan hasta ve hasta yakınları da ziyaret ve konukseverlik için Vali Bilmez ve eşi Meral Bilmez’e teşekkür etti. 

/ Prestij Haber merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez, ile, eşi,, hasta, ve, yakınlarını, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı