Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 17:18
 
Türkmenoğlu'ndan yeni ilçe başkanlarına 'hayırlı olsun' ziyareti
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, görevlerine yeni atanan İpekyolu, Tuşba ve Edremit İlçe başkanlarını yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret ederek "Hayırlı olsun" dileklerini iletti.
SİYASET Haberi
Türkmenoğlu'ndan yeni ilçe başkanlarına 'hayırlı olsun' ziyareti

Bir süre önce genel merkez tarafından İpekyolu, Edremit ve Tuşba İlçe başkanlıklarındaki değişiklik sebebiyle Türkmenoğlu, "Hayırlı olsun" ziyaretleri gerçekleştirdi.

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, ana kademe yönetim kurulu üyelerini yanına alarak sırasıyla Tuşba, İpekyolu ve Edremit İlçe Başkanlıklarına ziyaret gerçekleştirdi. İlk ziyaret Tuşba İlçe Başkanı M. Nuri Başdinç oldu. Kalabalık bir heyetle İlçe Başkanlığına gelen Türkmenoğlu, burada Başdinç ve yönetimi tarafından karşılandı. Türkmenoğlu konuşmasına, görevi devreden eski başkan Muğdat Günini'ye teşekkür ederek başladı. AK Parti'nin 2023 hedeflerine güçlü bir şekilde ulaşması için en kılcal damarlarda bile çalışmalar yapıldığını söyleyen Türkmenoğlu, " Amacımız baki kalan bu kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Değerli teşkilat mensuplarım sadakat ve sabırı birleştirin. Bu iki mihvalle birlikte elhamdülillah davamızı çok çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Eski İlçe Başkanımız Muğdat Günini ile birlikte güzel işlere imza attık. M. Nuri Başdinç kardeşimizle de bunu sürdüreceğiz. 2020 yılı kongre yılımız. Değişim ve dönüşüm her kademede yaşanacaktır." dedi. 

Konuşmasında kibir ve 'ben' eksenli düşüncelerin zararından da bahseden Türkmenoğlu," 'Ben varsam AK Parti'de her şey güllük gülistanlık, ben yoksam her şey tufan' mantığını bir tarafa bırakmak lazım. M. Nuri Başdinç kardeşimiz mimardır. ABD'de 1 yıl boyunca eğitim görmüş eğitimli biridir. Üstlendiği misyonun hakkını vereceğine yürekten inanıyoruz. Bizler birbirimizin başarısı için çalışmalıyız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun." şeklinde konuştu. Ardından yeni ilçe başkanı M. Nuri Başdinç de bir konuşma yaparak ziyaretin kendileri için önemine değindi. Başdinç, görev ve sorumluluğun bilincinde olduklarını ve birleştiren, bütünleştiren, kendilerinden önce görev almış yöneticiler ile istişare içerisinde olacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından Türkmenoğlu yeni başkana çiçek takdim etti. 

 

“YIL SONUNA KADAR TÜM KONGRELER TAMAMLANACAK”

 

Ardından AK Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı'na geçen Türkmenoğlu ve heyeti, burada yeni Başkan Ethem Görgülü ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandılar. Burada da bir konuşma yapan Türkmenoğlu, 2020 yılının partileri için kongre yılı olduğunu, yıl sonuna kadar tüm kongreleri tamamlayacaklarını söyledi. 2023 yılının AK Parti ve ülke için önemine değinen, Türkmenoğlu, "AK Parti 2023 yılı hedeflerine sağlam karakterli ve bu işe gönül vermiş kişilerin omuzlarında yükselecektir. 2023 yılı Türkiye'miz için 100. kuruluş yılı özelliğini taşırken, partimiz için altın yıl, Van'ımız için de bugüne kadarki aldığı tüm oyların daha da üstünde oy aldığı yıl olacak inşallah. Biz bu hedeflerimize karşılıksız sevenlerle ulaşacağız. Bu hedeflerimize giderken de samimiyet, tevazu ve gayreti elden bırakmayacağız. Nice güzel insanlar geldi bu şehre hizmet etti ve niceleri gelecek hizmet edecekler. Bu bilinçle partimizin kapıları herkese açıktır. Ama gerçek olan bir şey var ki değişim siyasi partiler içerisinde rütin bir durumdur. Her kongre dönemimiz, heyecanın doruğa çıktığı dönemdir. Bu değişim ve dönüşümler ile birlikte teşkilatlarımızın her kılcal damarını aktif hale getireceğiz. İpekyolu ilçemize 2 yıl boyunca hizmet eden Vesim Yaviç Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Yerine gelen Ethem Görgülü kardeşimiz de Selçuk Üniversitesini birincilikle bitirmiş, çok başarılı bir mimar kardeşimizdir. Çok başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyoruz" ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından Türkmenoğlu Ethem Görgülü'ye çiçek takdim ederek "Hayırlı olsun" dileklerini iletti. 

Türkmenoğlu ve heyeti son olarak Edremit İlçesi'ne geçerek burada yeni ilçe başkanı Sezer Bayramoğlu'a hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkmenoğlu'ndan, yeni, ilçe, başkanlarına, 'hayırlı, olsun', ziyareti,
Haber Yazılımı