Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 15:11
 
Süer:Et ve Süt Kurumu Nisan ayında açılacak
Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, Et ve Süt Kurumu Van Kombina Müdürlüğü yeni hizmet binasının, Nisan ayında tamamlanarak faaliyete başlayacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Süer:Et ve Süt Kurumu Nisan ayında açılacak

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Süer, Et ve Süt Kurumu Van Kombina Müdürü Nesim Baykara ile sürekli görüşerek bilgi aldığını ifade etti.  
Göreve geldiği günden bu yana sektörün dinamikleri ile görüşerek üyelerine en iyi şekilde hizmet sunmayı amaçladıklarını belirten Süer, şunları söyledi:
“2011 de meydana gelen deprem sonrası uzun bir süre atıl durumda kalan hizmet binasının Van dışında kurulması fikrine karşı çıkarak, burada olması için lobi çalışması yaptık. Üyelerimizden gelen dilekçeler, saha araştırmaları sonucu oluşturduğumuz raporları dönemin yetkililerine sunduk. Çabalarımız sonuç buldu.”
Yeni hizmet binasının inşaat alanında sık sık incelemeler yaparak, bilgi aldıklarını ifade eden Süer, “Et ve Süt Kurumu ilimizin en önemli kurumları arasında. İnanıyorum ki üreticimiz modern teknolojilerle donatılmış, tüm ayrıntıların düşünüldüğü yeni yerden layığıyla hizmet alacaklar. Bölge hayvancılığına önemli katkı sağlayacak yeni hizmet binasının yapımında emeği geçenleri tebrik eder, Van halkına hayırlı, uğurlu olmasını dilerim” ifadelerini kullandı. Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Süer:Et, ve, Süt, Kurumu, Nisan, ayında, açılacak,
Haber Yazılımı