Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 09:22
 
SP, yarım bırakılan işleri sordu
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, Van’da yapımına başlanan ancak yarıda bırakıldığını söylediği çalışmalara ve verilen sözlere dair basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
SP, yarım bırakılan işleri sordu

Eski Van Milletvekili Fethullah Erbaş’ın da katıldığı açıklamayı, SP Van İl Başkanı Özay İlhan yaptı.

 

PARK AVM VE TEKEL BİNASI

 

Gündemlerinin temelini Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Park AVM ve eski Tekel binası ile diğer yarım bırakılan çalışmalarla ilgili sorunların oluşturduğunu belirten İlhan, şunları söyledi: 

“Bu haftaki gündemimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Park AVM ve Tekel Binası başta olmak üzere ilimize dair verilen sözler, yarım bırakılan ya da yapılmayan işler… Yapımı yaklaşık 10 yıl süren, yapıldığı andan bitirildiği ana kadar tartışma konusu olan, şehrin en merkezi noktasında milyonlarca para harcanan Park AVM proje hatası ve ‘ben yaptım oldu’ mantığı neticesinde 70 işyerinin faaliyete başladığı Park AVM’de şimdi de borçtan dolayı elektrikler kesilmiş ve sadece 17 işyeri ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Şehrimizin en merkezi noktalarının başında bulunan Tekel eski binası son günlerde yine tartışmaların odağında bulunmaktadır. Tekel binası mahkemelik durumdadır, fakat sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine dün ilimize gelen Sayın Bakan, kültür evi olacağı konusunda söz vermiştir."
İlhan, Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak; çalışmalarla ilgili verilen sözleri ve yarım bırakılan işleri hatırlatmak amacıyla bu haftakı toplantıyı düzenlediklerini kaydederek, bunları maddeler halinde açıkladı.

Hizmetler yönünde yapılması sözü verilen yatırımlar ve başlatılan çalışmalarla ilgili sorunların sürdüğünü söyleyen İlhan, şu ifadeleri kullandı: 

 

“1-Çevreyolu dediniz, yarım bıraktınız...

2- Kent Meydanı dediniz, tarihi Van Müzesini yıktınız, meydanı yapmadan şehri terk ettiniz.

3-Katlı Otopark dediniz, yıllarca vatandaşı beklettiniz, olmadı baştan deyip işyerine çevirdiniz, atıl vaziyette bıraktınız.
4-Adliye Lojmanlarını yaptınız, çürümeye terk ettiniz.

5- Van halkının çoluk çocuk vakit geçirdiği İskele sahil bandını yıktınız ve o halde bıraktınız.

6- Stadyum sözü verdiniz, gördük ki portatif tribün yapmaktan öteye geçemediniz.
7-Van Et Balık Kurumunu yıktınız, yerini kentimize yakışmayacak bir şekilde bıraktınız.

8- Tramvay dediniz olmadı, trambüs yapalım dediniz, neticede hiç bir şey yapmadınız.

9- Cazibe Merkezleri programı açıkladınız, fabrikalar kuracağız dediniz, mevcut fabrikalarımızı yıktınız.

10- Türkiye’nin en büyük gölü Van Denizi için bir Koruma Kanunu çıkartamadınız.”

 

“ÇÖZÜM ÜRETMEYE DAVET EDİYORUZ”

 

Yeşil alan olması düşünülen eski devlet hastanesi yeri ile kültür evi olması için söz verilen eski Tekel binası ile ilgili de kuşkularının olduğunu belirten İlhan, “Korkarız ki eski Devlet Hastanesi yeri ve eski Tekel binasıyla alakalı verilen sözler de askıda kalsın! Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak, ilin vekillerini, yöneticilerini, bu şehrin kronikleşmiş sorunlarına çare üretmeye davet ediyoruz.” diye kaydetti.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP,, yarım, bırakılan, işleri, sordu,
Haber Yazılımı