Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 18:21
 
SP’den Van Milletvekillerine 5 soru
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, AK Parti ve HDP’li Van Milletvekillerine Van’ın gündemi ile ilgili 5 soru soruldu.
GÜNDEM Haberi
SP’den Van Milletvekillerine 5 soru

Açıklama, partinin Büyükşehir İş Merkezi’ndeki il binasında yapıldı. 
Açıklamayı SP Van İl Başkanı Özay İlhan yaptı. 
Her Cumartesi günü Van’ın gündemiyle ilgili rutin olarak yaptıkları basın açıklamalarını pandemi nedeniyle bir süredir ertelediklerini ancak yeniden her hafta yapacaklarını belirten İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van’ımızın her türlü sorun ve sıkıntılarını sormaya, sorgulamaya, çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz.” dedi. 
Bu hafta Van milletvekillerine sorularının olduğunu belirten İlhan, şu soruları sordu:
“Bu hafta Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Milletvekillerine sorularımızı yönelteceğiz. İlk dört sorumuz AK Parti Milletvekillerine olacak.
1-40 gün önce Van Gölünde batan tekneyle birlikte ilimiz gündemini yeniden meşgul eden göçmen sorununa kalıcı çözüm bulunması adına hangi çalışmaları yaptınız?
2-Dünyamız, ülkemiz ve ilimiz gündemini meşgul eden Coronavirüs Pandemisi nedeniyle birçok işyeri kapandı, birçok kişi işsiz kaldı. Hali hazırda işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğu ilimizde işsizlik sorununun çözülmesi adına bugüne kadar hangi adımları attınız?
3-İlimizde yine son zamanlarda Van Kent Müzesi yapılacak diye toplantılar, reklamlar yapıldı, her nedense bir anda projeden vazgeçildi, böyle bir projeden Van Milletvekilleri olarak haberdar mısınız? Van Kent Müzesi Projesinin hayata geçirilmesi için bir çalışmanız olacak mı?
4-AK Parti Van Milletvekilleri olarak sizlerin tek görevi resmi gazetede yayınlanan Van’la ilgili bilgileri bir gün sonra sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak mı?
5'nci sorumuz da HDP Van milletvekillerine olacak. Bugüne kadar Van’ın hangi sorunlarıyla ilgilendiniz? Cumhuriyet Caddesine çıksak 10 kişiye Hdp Van Milletvekillerinin isimlerini sorsak kaç vatandaşımız bilir?
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak sorularımızın biran evvel Van Milletvekilleri tarafından cevaplanmasını talep ediyoruz.”

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP’den, Van, Milletvekillerine, 5, soru,
Haber Yazılımı