Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 17:28
 
Sigortacılık bilgilendirme toplantısı yapıldı
Van Sigortacılar Derneği tarafından düzenlenen bir organizasyonla sigortacılık bilgilendirme toplantısı yapıldı.
EKONOMİ Haberi
Sigortacılık bilgilendirme toplantısı yapıldı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya QUİCK Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Genel Müdür yardımcıları, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu Başkanı Murat Büyükçelebi, HOMER Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Genel Müdür Yardımcıları, FİNDEKS Yetkilisi Sezen Yaman Döşoğlu, Van Sigortacılar Derneği Başkanı Şükrü Üzal, farklı illerden gelen sigorta acenteleri yetkilileri ve Van Sigortacılar Derneği üyeleri katıldı.

 

“BÜTÜN PAYDAŞLAR BİR ARAYA GELDİĞİMİZDE ÇOK DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIMIZA EMİNİZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Van Sigortacılar Derneği Başkanı Şükrü Üzal şunları söyledi: “Sigorta acenteleri olarak ülkemiz genelinde 16 bin acenteye ulaşmış bulunmaktayız. Ülkemiz istihdamına en ciddi katkı sunan meslek örgütüyüz. 16 bin kişiye doğrudan, 50 bin kişiye dolaylı yoldan istihdam sağlamaktayız. İstihdama bu kadar katkı sağlamamıza rağmen mesleğimizin icrasında en fazla ihtiyaç duyduğumuz ve yapmamız gereken şeyi yapamıyoruz. Bu da sigortacılık hakkında bilgilendirme ve tanıtım toplantılarıdır. Dün QUİCK Sigorta Genel Müdürümüzün basın bilgilendirme toplantısında bir gazeteci arkadaşımız şöyle bir şey söyledi; 'siz sigorta şirketi olarak halkımıza sigortacılık konusunda gerekli bilgi ve tanıtımları yapmıyorsunuz, biz gazeteciler bile gerekli bilgiye sahip değiliz.' Tabiki tüm tanıtım toplantıları konusunda sadece sigorta şirketleri değil, biz acenteler ve esas olarak odalara görev düşüyor. Bütün paydaşlar bir araya geldiğimizde çok daha iyisini yapacağımıza eminiz. 2 yıldır sigorta sektöründe bulunan QUİCk Sigorta buna öncülük yaptığı için de kendilerine teşekkür ediyorum. QUİCK Sigorta Genel Müdürümüzün bizim toplantımıza iştiraklarından dolayı Van acenteleri olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu tür toplantılarımız devam edecektir. Esas burada özel bir teşekkür de çok fedakâr sigortacılık mesleğimizin ayakta durması için büyük çabalar sarf eden Murat Büyükçelebi'ye ediyorum. Kendileri bizi QUİCK Sigortayla tanıştırdılar ve kendilerinin sayesinde de acenteliği olmayan arkadaşımız acentelik almış oldu.”
Toplantı daha sonra QUİCK Sigorta genel Müdürü Ahmet Yaşar tarafından yapılan kefalet sigortası konulu sunum ve soru cevap şeklinde devam etti. Toplantı son olarak Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu Başkanı Murat Büyükçelebi’nin yaptığı HOMER ve FİNDEKS konulu sunumuyla sona erdi.
Haber: M. Selim Kurt 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sigortacılık, bilgilendirme, toplantısı, yapıldı,
Haber Yazılımı