Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 09:48
 
Öğrenciler 'evren'i öğreniyor
Gürpınar Belediyesi bünyesindeki Uluğbey Çocuk Akademisi’ne gelen öğrenciler, evreni burada kurulan uzay evinde öğrenme fırsatı buluyor.
TEKNOLOJİ Haberi
Öğrenciler 'evren'i öğreniyor

Gürpınar Belediyesi tarafından çocukların kendilerini tanımaları, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, zararlı ortamlardan uzak durmaları, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda üretken, yaşadığı topluma duyarlı ve güvenilir ortamda kendilerini geliştirmelerine rehberlik etmek amacıyla kurulduğu belirtilen Uluğ Bey Çocuk Akademisinin, kısa sürede bir eğitim yuvası haline geldiği kaydedildi.
Akademi bünyesinde bulunan ve özel tasarlanan Ali Kuşçu Uzay Odası’nda evrenin oluş sürecini öğrenme fırsatı bulan öğrencilere, değerler eğitimiyle de Kur-an’ı Kerim eğitimi verildiği bildirildi.
Öğrencilerin ayrıca resim, ebru, tiyatro, drama, eğitsel oyunlar, müzik ve spor alanlarında aktivitelere katılmalarının sağlandığı ifade edildi.
İlçedeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin belli günlerde akademiyi ziyaret ederek bilgi sahibi olmalarına olanak sağlanıyor.
Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, yeni Türkiye yolunda, milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, düşünen, üreten, tarihini ve medeniyetini tanıyan, yaşadığı çağın farkında olan, geleceğe zihinsel, sosyal ve kültürel anlamda daha nitelikli ve gelecek ufkuna sahip öncü bir nesil yetiştirme gayesinde olduklarını ifade etti.
Uluğbey Çocuk Akademisi’nin öğrencilere eğitim anlamında önemli avantaj sağladığını ifade eden Doğramacı, “Göreve geldiğimiz günden bu yana herkesimden vatandaşlarımıza hizmet götürmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu amaçla ilçemizdeki çocukların geleceğe daha emin adımlarla yürümeleri için Uluğbey Çocuk Akademisi’ni kurduk. Akademide çocuklarımıza değerler eğitimi kapsamında Kur-an’ı Kerim öğretiyoruz. İslami Bilimler Odası’nı ziyaret eden öğrenciler İslam alimlerimizi tanıma fırsatı buluyor. Özel tasarlanan Ali Kuşçu Uzay Odası’nda ise evreni ve hakikati öğreniyor. Öğrencilerimizi değerlerini bilen donanımlı gençler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrenciler, 'evren'i, öğreniyor,
Haber Yazılımı