Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 17:57
 
Mevcut stat tadilata alındı
Van’ın Edremit ilçesinde yapılacak yeni ve modern stadyum tamamlanana kadar hizmet vermeye devam edecek olan mevcut Atatürk Şehir Stadı’nda tadilat çalışmaları başlatıldı.
SPOR Haberi
Mevcut stat tadilata alındı

Vali Murat Zorluoğlu tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile Van’a yeni bir şehir stadyumunun yapılacağı belirtilmişti.  Yeni stat tamamlanana dek mevcut statda da bazı tadilatların yapılacağı ve maçların burada oynanacağı, yeni stat bittikten sonra ise, mevcut stadın tamamen yıkılacağı öngörülmüştü.

 

TADİLATA ALINDI
Bu amaçla, İpekyolu Caddesi kenarında bulunan stadın, ihtiyaca cevap veremez hale gelen kapalı tribünlerinin yanı sıra, 75. Yıl Spor Salonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü eski hizmet binasının yıkım işlemlerine dün başlandı. 
Gençlik Spor Müdürü Nevzat İnanç, Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, TFF Van Bölge Müdürü Cengiz Polater ve ASKF Başkanı Ramazan Kıvanç, yıkımı izledi.
Yıkılan kapalı tribünün yerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2 bin kişilik portatif tribün, tribünlerin altına ise yeni soyunma odalarının yapılacağı öğrenildi. 

 

“MİLLET BAHÇESİ” OLACAK
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Edremit’te hizmete girecek olan yeni stadyumun tamamlanmasına müteakip, mevcut şehir stadındaki portatif tribünler sökülerek, ihtiyaç duyulan bir ilçede değerlendirilecek. Yıkılan stadın yerine ise Spor Genel Müdürlüğü’nce ‘Millet Bahçesi’ yaptırılarak halkın hizmetine sunulacak.

 

DEPREMDE KULLANILAMAZ HALE GELDİ
1970 yılında yapılan mevcut şehir stadyumu, 2011 yılında meydana gelen iki büyük deprem ardından büyük oranda kullanılamaz hale geldi.  
Vanspor’un 1. Lig’de olduğu yıllarda Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi büyük takımları da ağırlayan ve fiziki olarak ihtiyaca da cevap vermeyen stadyum, son zamanlarda Van’da tartışılan konuların başında geliyordu. Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Mevcut, stat, tadilata, alındı,
Haber Yazılımı