Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:30
 
Kitap okuma yarışmasında finale doğru
İpekyolu Belediyesinin, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek ve seçkin eserlere ilgiyi artırmak için düzenlediği kitap okuma yarışmasına katılımlar sona erdi.
GÜNDEM Haberi
Kitap okuma yarışmasında finale doğru

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından, dünyanın ve Türkiye’nin mücadele ettiği yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik etkinlik kapsamında "Okuyan insan en güçlü insandır" sloganı ile hayat geççirilen kitap okuma yarışmasında katılımlar sona erdi. Katılımların ücretsiz olduğu, yaş sınırlamasının bulunmadığı yarışma, www.sinav.ipekyolu.bel.tr sitesi üzerinden 17 Temmuz 2020 Cuma günü, 20.00 - 21.00 saatleri arasında online olarak yapılacak. Cevap anahtarı da www.ipekyolu.bel.tr web sitesi üzerinden,  24 Temmuz 2020 Cuma günü yayınlanacak. 

 

Yarışmacılar, İpekyolu Belediyesi tarafından belirlenen edebiyat dünyasının önemli eserleri arasında yer alan Mustafa Kutlu “Ya Tahammül Ya Sefer”, Kemal Tahir “Esir Şehrin İnsanları”, Refik Halid Karay “Memleket Hikayeleri”, Yakup Kadri Karaosmanoğlu “Yaban” ve Edmondo De Amicis “Çocuk Kalbi” kitaplarını, kendileri temin etmek suretiyle okuyacaklar.

 

Yarışmada dereceye girenleri ödüller bekliyor. Birinciye laptop, ikinciye tablet, üçüncüye fotoğraf makinesi, dördüncüye ise bisiklet verilecek. 

Belediye ‘Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ tarafından yapılan açıklamada yarışmaya müracaat edip de sms ve link almakta sorun yaşayan yarışmacıların 444 7 160 telefon numarasından ilgili birimle iletişime geçmeleri istendi./ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kitap, okuma, yarışmasında, finale, doğru,
Haber Yazılımı