Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 17:01
 
Kaymakam Aslan, denetimlere katıldı
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Covid -19 (Koronavirüs) önlemleri kapsamında gerççekleştirilen denetimlere katıldı. Başkan Vekili Aslan, esnafların ve vatandaşların koronavirüs tedbirlerine sıkı bir şekilde uymalarını istedi.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Aslan, denetimlere katıldı

“BAKANLIK GENELGE GÖNDERDİ”

 

İçişleri Bakanlığı, pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla denetimler yapılması için bütün valiliklere bugüne kadarki en kapsamlı "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelgeyi göndermişti. Genelgede, COVID-19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatılmıştı.

 

ASLAN, VATANDAŞLARI UYARDI

 

İpekyolu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Aslan da, genelge kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Tarım Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekipleriyle birlikte kentin ve ilçenin en büyük yeme içme mekanlarının ve kafelerinin bulunduğu İki Nisan Caddesi’ndeki esnafları denetledi. 

 

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aslan, “Koronavirüse karşı mücadelede, sosyal mesafe, hijyen ve maske takmaları konusunda esnafımıza ve vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunduk. Özellikle şunun bilinmesini isterim. Alkollü mekanlar, barlar, bup’lar hala kapalı, vatandaşlarımız bu konuya hassasiyet göstersin. Tedbiri elden bırakmasın. Sadece İki Nisan caddemizde denetim yapmıyoruz. Zabıta müdürlüğümüz tarafından 10 farklı ekiple ilçe merkezinde de denetimler sürüyor. Bütün herkes kurallara uysun. Daha bilinçli ve tedbirli olduğumuz dönemlere dönelim.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kaymakam, Aslan,, denetimlere, katıldı,
Haber Yazılımı