Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 10:31
 
Kahvaltı fotoğrafları '#dunyakahvaltıgunu' hastagi ile paylaşılacak
Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın (VANTSO) yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı 'Dünya Kahvaltı Günü' etkinliği için geri sayım başladı. Koronavirüsten dolayı bu yıl sınırlı katılımla gerçekleştirilecek olan 'Dünya Kahvaltı Günü' etkinliği, daha çok sosyal medya üzerinden tüm dünyaya duyrulmaya çalışılacak. Bu kapsamda yoğun bir tanıtım çabası içine giren VANTSO Yönetimi, 07 Haziran 2020 Pazar günü tüm herkesin, kahvaltı fotoğraflarını sosyal medya üzerinden “#dunyakahvaltıgunu” hastagi ile paylaşmasını istiyor.
GÜNDEM Haberi
Kahvaltı fotoğrafları  '#dunyakahvaltıgunu' hastagi ile paylaşılacak

Bu etkinlik ile 'Dünya Kahvaltı Günü'nün startını vermek isteyen ve böyle bir günün her yıl Haziran ayının ilk pazar gününde kutlanmasını talep eden VANTSO, Pazar günü yapılacak olan etkinlikte “#dunyakahvaltıgunu” hastagi ile yapılan paylaşımlarla günün en çok konuşulan konusunun kahvaltı ve Van olmasını amaçlıyor.
Bu amaçlarla 1 yıldır 'Dünya Kahvaltı Günü' üzerinde çalışmalar yapan VANTSO, etkinliğe sayılı günler kala hazırlık çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 

TAKVA: ETKİNLİĞİ ERTELEMEK, REKABETÇİ ANLAYIŞIMIZA TERS DÜŞECEKTİ

 

Pandemi süreci olmasına rağmen etkinliği ertelemek istemediklerini belirten Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva; “Yaklaşık 1 yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Bu proje ile ilimiz üzerindeki olumsuz algıları değiştirmek ve bu sıkıntılı süreçte kente nefes aldırmak istiyoruz” dedi.
Takva, yaptığı açıklamada, “Dünya genelinde yaşanan koronavirüs süreci haliyle ülkemizi, ilimizi de etkiledi. Yeni bir süreç yaşıyoruz. Yavaş yavaş normalleşmeyle birlikte bu süreci kentimiz lehine dönüştürmek durumundayız, bunun için de gerekli çalışmaları yapmalıyız. Bu kapsamda da önemli bir adım atıyoruz. 1 yıllık bir çalışmamızın sonuna geldik. Koronavirüs sürecinden dolayı daha da geciktirmek istemediğimiz önemli bir projemizin ilk adımını atıyoruz. 7 Haziran gününde, Dünya Kahvaltı Günü etkinliği düzenliyoruz. En kalabalık kahvaltı sofrası rekorunu kırdıktan sonra şimdi de 'Dünya Kahvaltı Günü' startını Van'dan vermek istiyoruz. Bu etkinliğin büyük bir ilgi göreceğine inanıyoruz. İkinci kahvaltı hamlemiz ile bir kez daha Van'ın adını dünyada duyurmak istiyoruz. Bu kapsamda da tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Her yıl Haziran ayının ilk pazarının 'Dünya Kahvaltı Günü' ilan edilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda ilk etkinliğimizi de gerçekleştireceğiz. 7 Haziran günü saat 11.00'de tüm vatandaşlarımızın, kahvaltı fotoğraflarını #dunyakahvaltıgunu hastagi ile sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını istiyoruz. İnanıyoruz ki Van, bu güzel etkinlikle birlikte önemli bir adım atmış olacak. Pandemi sürecidir diye, 1 yıldır üzerinde çalıştığımız, emek verdiğimiz, Van'a çok şey kazandıracağına inandığımız bir projeyi ertelemek, rekabetçi anlayışımıza ters düşecekti. El birliği ile bu projede hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı. / Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kahvaltı, fotoğrafları, , '#dunyakahvaltıgunu', hastagi, ile, paylaşılacak,
Haber Yazılımı