Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 17:18
 
İşletmeler denetlendi
İpekyolu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından, uzun bir aradan sonra yeniden faaliyetlerine başlayan restoran, kafeterya ve lokanta türü işletmelere yönelik denetimler gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
İşletmeler denetlendi

İpekyolu Belediyesi, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü' ne bağlı Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bilim Kurulu’nun almış olduğu karara istinaden 1 Haziran’ da açılmasına karar verilen restoran, kafeterya ve lokanta türü işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi.

İlçede faaliyet gösteren restaurant, kafe ve lokanta türü işletmeler, yürütülen denetim ve bilgilendirme çalışmalarında belirlenen kurallar dâhilinde hizmet vermesi, kişisel hijyen kuralları, maske, eldiven, bone ve önlük gibi koruyucu ekipman kullanmaları, sosyal mesafeye dikkat edilmesi, gıda üretim hazırlama ve servis hijyeni konularında bilgilendirildi.
Yetkililerce, vatandaşların sağlığı ve virüsün yayılımını engelleyerek daha sağlıklı ve hijyenik bir İpekyolu için denetimlere devam edileceği bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İşletmeler, denetlendi,
Haber Yazılımı