Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 16:28
 
İnşaat Malzemecileri Sitesi Projesi hayata geçiyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2014 yılından bu yana yürütülmekte olan İnşaat Malzemecileri Sitesi Projesi hayata geçiyor.
EKONOMİ Haberi
İnşaat Malzemecileri Sitesi Projesi hayata geçiyor

Şehir merkezi başta olmak üzere şehrin birçok noktasında inşaat malzemeciliği alanında faaliyette bulunan işletmelerin kümelenmesi amacı ile 2014 yılında Van TSO öncülüğünde başlatılan İnşaat Malzemecileri Sitesi Projesi konusunda Van Valisi Murat Zorluoğlu ve Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile projenin hayata geçmesi amacı ile ilk adımlar atıldı.
Van TSO 8. Meslek Komitesini olağanüstü toplayan Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, yaptığı açıklamada; başta Van Valisi Murat Zorluoğlu olmak üzere Büyükşehir Belediyesinin gayreti ile Organize Sanayi Bölgesi 4. Etaba yakın bir alanda 110 bin m² alanın tahsisinin Büyükşehir Belediyesinin yatırım programına alındığını belirtti. Takva, aynı zamanda çevre yoluna da yakın olan alanın proje çalışmasında kullanılacağını kaydederek, konu ile ilgili ilk olarak bir yapı kooperatifinin kurulacağını, 8. Meslek Komitesi öncülüğünde tüm İnşaat Malzemecileri İş Yeri Yapı Kooperatifi tarafından Büyükşehir Belediyesi ile istişare halinde olunarak en kısa zamanda projenin hayata geçmesi için çalışmaların başlatılacağını kaydetti.  
Şehrin vizyonu açısından büyük önem arz eden proje ile inşaat sektöründe faaliyette bulunan sektör temsilcileri ve vatandaşların her türlü malzemeye yerinde ulaşması için önemli bir durak noktası olacağını kaydeden Takva, projeyi sahiplenen Van Valisi Murat Zorluoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterine ve çalışmada emeği geçen proje ekibine teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İnşaat, Malzemecileri, Sitesi, Projesi, hayata, geçiyor,
Haber Yazılımı