Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 13:40
 
Gürpınar'da ‘Görsel Sanatlar ve Spor Atölyesi’ açıldı
Van'ın Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı, Yavuz Selim Ortaokulunda kurulan ‘Görsel Sanatlar ve Spor Atölyesi’nin açılışını yaptı.
SPOR Haberi
Gürpınar'da ‘Görsel Sanatlar ve Spor Atölyesi’ açıldı

Görsel Sanatlar ve Spor Atölyesi açılışına Kaymakam Kayabaşı, iş adamı Nevzat Özgökçe, Eğitim Fakültesi Dekanı Zihni Merey, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hayati Çavuş, Dekan Yardımcısı Dr. Ferhat Kardaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Salihoğlu ve öğretmenler katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Kayabaşı, atölyelerin öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacağını ve kendilerini geliştirmeleri için onları cesaretlendirip bilinçlendireceğini vurgulayarak, “Atölyelerde yapılan çalışmalar kültür, sanat, bilim ve hayat becerilerinde çocuklarımıza geniş bir bakış açısı sunmak; onların yeteneklerini keşfetmelerine fırsat vermek açısından önemlidir. Burada yapılacak beceri temelli çalışmalar bütün derslerle doğrudan doğruya ilgili ve bağlantılıdır. Tasarım beceri atölyeleri, öğrencilerin derslerde öğrendiklerinin hayatla bağlantısını görmesine fırsat sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Kayabaşı, ‘Görsel Sanatlar ve Spor Atölyesi’nin kurulmasında destek ve katkılarından dolayı iş adamı Nevzat Özgökçe’ye teşekkür etti.İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gürpınar'da, ‘Görsel, Sanatlar, ve, Spor, Atölyesi’, açıldı,
Haber Yazılımı