Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 14:37
 
Gençlik Kurulu ilk toplantısını yaptı
Van’ın Edremit Belediyesinin yakın zamanda oluşturduğu ‘Gençlik Kurulu’ ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı ile birlikte, gençlerin söz sahibi olduğu belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Gençlik Kurulu ilk toplantısını yaptı

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatıyla, gençlerin fikir ve önerileriyle kent yönetiminde söz sahibi olmasını sağlamak üzere oluşturulan ‘Gençlik Kurulu’ ilk toplantısını gerçekleştirdi. Edremit Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Başkan Say başkanlık etti.
‘Gençlik Kurulu’ açılışında gençlere hitaben açıklamalarda bulanan Başkan Say, belediyenin hayata geçirdiği ve hazırlık aşamasında olan projeler noktasında gençlerin düşünceleriyle ve fikirleriyle katkı sağlamalarını istedi. Edremit’in gelişiminde gençlerin fikirlerinin kendileri için değerli olduğunu vurgulayan Başkan Say, “Kurulumuzda sizlerin fikirleriyle hayata geçen projeler özellikle ‘Gençlik Kurulumuzun’ katkılarıyla hayata geçirilmiş olduğu ilan edilecektir” dedi.

 

“GENÇLERİ DESTEKLİYORUZ”

Gençlerin desteklenmesi konusunda birçok adımın atıldığını ve atılmaya da devam edildiğini belirten Başkan Say, kurdukları meclisin bu adımlardan bir tanesi olduğunu vurguladı. Gençlik Kurulu üyelerinin Edremit ve Van gençliğine örnek olacağını, çalışmalarıyla rehberlik yapacağını kaydeden Başkan Say, “Bu çalışmaların çok önemli olduğunu hep söylüyorum. Siz gençleri bu makamlarda, bu sıralarda görmekten büyük keyif alıyorum, büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugünkü katılımımız hiç eksilmeden devam etmeli ve gündeminizde oluşacak bütün kararları ara ara sizlerle bir araya gelerek bizzat tartışacağız ve onların üzerine kendi birikimlerimizi de koyarak doğruyu bulmaya çalışacağız. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından toplantı, gençlerin sırasıyla Edremit’e dair düşüncelerini ve fikirlerini masaya yatırarak, fikir alışverişinde bulunmaları ile devam etti. Bir çok konu hakkında fikir birliği sağlanırken, program, bir sonraki toplantı gününe kadar çalışma metodu ve proje havuzu oluşturma çalışmaları yapılması konularının karara bağlanması ile sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gençlik, Kurulu, ilk, toplantısını, yaptı,
Haber Yazılımı