Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 14:51
 
Çocuklar için bez bebek yaptılar
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Radyo Ve Televizyon Programcılığı öğrencileri, köy okuluna hediye edilmek üzere bez bebek yaptılar.
EĞİTİM Haberi
Çocuklar için bez bebek yaptılar

Van Meslek Yüksekokulu Radyo Ve Televizyon Programcılığı öğrencileri, dersten arta kalan zamanlarında yürüttükleri sosyal proje kapsamında, köyde okuyan minik kardeşleri için kendi elleri ile bez bebek yaptılar. Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Dokuzağaç İlkokulu için bez bebek yapan öğrenciler, yaptıkları bebekleri minik öğrencilere götürdüler.
Van Edremit Gençlik Merkezi ile ortak yürütülen proje kapsamında Radyo ve Televizyon Programcılığı 2. Sınıf öğrencilerinin el emeği ile ortaya çıkarttıkları bez bebekleri, Dokuzağaç İlkokulu'nda bulunan minik öğrenciler için paketlediler. Bebeklerin yanı sıra öğrenciler için kırtasiye malzemelerinin de içinde olduğu paketleri okula götüren RTV öğrencileri, minik kardeşlerinin gözlerinde gördükleri mutluluğun tüm yorgunluklarına değdiğini dile getirdiler. Çocuklar için hediyeler yanında yüz boyama, palyaço gösterisi gibi etkinlikler de yapan Van YYÜ öğrencileri, minik kardeşleriyle sevinçlerini paylaştı. Ziyaret minik öğrencilerle toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuklar, için, bez, bebek, yaptılar,
Haber Yazılımı