Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 09:46
 
Çocuklar gönüllerince bir gün geçirdiler
Van'ın Çatak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak organizasyonuyla 140 öksüz ve yetim çocuk, gönüllerince bir gün geçirdiler.
YAŞAM Haberi
Çocuklar gönüllerince bir gün geçirdiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl 3.’sü organize edilen program kapsamında, çocuklar evlerinden araçlarla alınarak toplu halde Van'a getirildi. Edremit ilçesinde Van Gölü kıyısındaki bir kahvaltı salonunda Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ve eşi Demet Akgül ile beraber Van kahvaltısı yapan çocuklar, tekne turu yapıp alışverişe çıktılar. 
Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Akgül, programın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlendiğini belirterek, "Yaşadıkları ortam ve maddi imkansızlıklar yüzünden bugüne kadar birçok etkinlikten yoksun olan ve istedikleri gibi alışveriş yapamayan çocuklar, tam bir bayram yapma imkanı buldu. Çocukların özgüveninin artırılması, anne ve babalarının eksikliğinin giderilmesi amacıyla çalışma yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aydın Babur ve ekibinin belirledikleri çocukları sabah saatlerinde evlerinden aldık. Edremit ilçesinde çocuklarla kahvaltı yaptık. Buradan tekneyle YYÜ'ye geçtik. Rektör Prof. Dr. Peyami Battal'ı makamında ziyaret ettik. Rektör Hoca çocuklarla yakından ilgilenip, onlarla sohbet etti. Üniversite hakkında bilgi verdi. Çeşitli fakülteleri gezen öğrenciler, burada yemek yedikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler son olarak şehir merkezindeki alışveriş merkezinde 200 liralık çekle diledikleri gibi alışveriş yapma imkanı buldular" dedi. 
Öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okunurken, güzel bir gün geçirdikleri için herkese teşekkür ettiler. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Çocuklar, gönüllerince, bir, gün, geçirdiler,
Haber Yazılımı