Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:18
 
Büyükşehir, yeni bir kavşak yapacak
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Şerefiye Caddesi’nde yapılacak olan kavşak çalışması öncesinde alanda incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir, yeni bir kavşak yapacak

Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak ve caddenin trafik yükünü azaltmak amacıyla Şerefiye Caddesi Çohaz Petrol karşısında kavşak çalışması yapıyor. Çalışma alanında incelemelerde bulunan Vali Bilmez, burada yapılacak olan kamulaştırma sonrası çalışmaların başlayacağını söyledi. 
Bir süre alanda gezerek, vatandaşların da fikrini alan Vali Bilmez’e Edremit Kaymakamı ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Muhammet Fuat Türkman, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Halil İbrahim Ateş, Başkan Danışmanları Doç. Dr. Mucip Tapan ile Emre Güray eşlik etti.
Daha önce Şerefiye Caddesi’nde bölünmüş yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise Çohaz Petrol karşısında kavşak çalışması yaparak caddeye ayrı bir değer katmayı planlıyor.  Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmaların alanda gerçekleştirilecek kamulaştırma sonrası başlanarak sezon sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, yeni, bir, kavşak, yapacak,
Haber Yazılımı