Haber Detayı
05 Aralık 2020 - Cumartesi 20:32
 
AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, MHP ve HÜDA PAR’ı ziyaret etti
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve beraberindeki Başkan Yardımcıları Abdullah Çalım, Sinan Başak ve Mehmet Tuğrul, MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp ve HÜDA PAR Van İl Başkanı Rasim Saygın’ı makamında ziyaret etti.
SİYASET Haberi
AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, MHP ve HÜDA PAR’ı ziyaret etti

Başkan Kayhan Türkmenoğlu ve heyetinin ilk durağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu.

AK Parti tarafından düzenlenen “hayırlı olsun” ziyaretinde açıklama yapan Kayhan Türkmenoğlu, “Malumunuz Türkiye’de Covid 19 salgını nedeniyle ziyaretlerde bulunamıyorduk. Geçen aylarda yapmış olduğunuz İl kongrenize katılamadığımızdan dolayı ziyaretimiz bugünlere nasip oldu. Özellikle tüm teşkilatımız adına sizlere hayırlı olsun temennilerimizi iletiyoruz. Van’ımıza güzel hizmetler ve katkılar sunacağınız inancıyla hepinize saygılar, sevgiler ve muhabbetlerimizi iletiyoruz” dedi.

Yapılan ziyaretin sonunda AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu tarafından MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp’a günün anısına Osmanlı Tuğralı tablo hediye edildi.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp ise, “Partiler olarak kongre süreçlerimiz çok coşkulu geçmese de yine de çok güzel geçti. Bu süreçte sizlerin de kongre süreci oldu ve sizler de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyi Van ilimizde en iyi bir şekilde ağırladınız ve kendisi de memnun ayrıldı ilimizden. Cumhur ittifakı olarak sizlere ve yeni yönetiminize de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Van hepimizindir ve birlikte elimizi taşın altına koyarak canımızı adamışız bu bölgede. Cumhur ittifakımızı daha güzel ve başarılı bir şekilde daha iyi günlere kavuşturacağımız çalışmalar yapacağız inşallah. Hepimize yeni yönetim hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

HÜDA PAR ZİYARETİ

 

AK Parti heyeti daha sonra HÜDA PAR’ı ziyaret etti. HÜDA PAR Van İl Başkanlığının gösterdiği sıcak ilgiden dolayı konuşmasına teşekkürle başlayan AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Memleketin gelişmesi için siyasette ortak irade şarttır. Kentimiz bazen yerel seçimlerinde muhalif tavır sergiledi. Halbuki şehirleşme konusunda gelişme gösteren Kayseri başta olmak üzere büyük şehirler iktidarda bulunan partileri tercih ederek gelişme yönümde önemli mesafeler kat etmişler. Umarız Van halkı memleketimizin gelişmesi için başında söylediğim gibi siyasette ortak irade şarttır ve bunu gösterirler” dedi.

HÜDA PAR Van İl Başkanı Rasim Saygın da, “Memleket için çevre yolu, 18. Madde gibi konularda dayanışma ve güç birliği yapmak Van’ın kalkınması için elzemdir. Ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, Van, İl, Başkanı, Türkmenoğlu,, MHP, ve, HÜDA, PAR’ı, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı