Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 17:27
 
AK Parti, 2 ilçede daha kongre yaptı
AK Parti, Van’ın Bahçesaray ve Çatak İlçesi’nde 7. Olağan Genel Kurulu’nu, pandemi kuralları çerçevesinde, yoğun katılımla gerçekleştirdi. Yapılan oylamada İlçe Başkanlıklarına Bahçesaray'da Cumali Sabırlı, Çatak'ta ise Ahmet Ardan Kuncu ile devam kararı alındı.
SİYASET Haberi
AK Parti, 2 ilçede daha kongre yaptı

İlk kongre sabah saat 10.00'da Bahçesaray Kız YİBO bahçesinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Genel Merkez MKYK Üyesi ve Van İl Koordinatörü Alaattin Parlak yaptı.

 

Kongrede, AK Parti İlçe Başkanı Cumali Sabırlı'dan sonra konuşan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Bahçesaray halkının partilerine son seçimlerde yüzde 65 oranında büyük bir destekte bulunduğunu ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Kongrede Van Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve Osman Nuri Gülaçar da birer konuşma yaparak partilerinin Van, bölge ve ülke için yaptıklarını anlattı. Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde, mevcut İlçe Başkanı Cumali Sabırlı ile devam kararı alındı. 
Aynı gün öğleden sonra ise Çatak İlçesi'nde kongre gerçekleştirildi. Genel Merkez MKYK Üyesi ve Van İl Koordinatörü Alaattin Parlak'ın divan başkanlığını yaptığı kongrede, İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve Osman Nuri Gülaçar birer konuşma yaptı.

 

Tek liste halinde gidilen seçimlerde mevcut başkan Ahmet Ardan Kuncu ile devam kararı alındı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti,, 2, ilçede, daha, kongre, yaptı,
Haber Yazılımı