Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 14:38
 
Aile Hekimlerine, uyum eğitimi
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Toplum Sağlığı ve Göç Birimi organizasyonuyla Van’da birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha iyi ve kaliteli bir şekilde verilebilmesi amacıyla düzenlenen Aile Hekimliği 1.Aşama Sertifikalı Uyum Eğitiminin 2.si tamamlandı.
SAĞLIK Haberi
Aile Hekimlerine, uyum eğitimi

Van’da aile hekimliği uygulamaları kapsamında aile hekimi olarak görev yapanlar arasında daha önce Aile Hekimliği 1. Aşama Sertifikalı Uyum Eğitimi almamış olan 2. Grup aile hekimlerinin eğitimleri İl Sağlık Müdürlüğü eğitimcileri tarafından verildi.
Eğitimde; Türkiye ve Dünyada Aile Hekimliğine Geçiş Süreci, Aile Hekimliğinin Tanımı ve Temel İlkeleri, İletişimin Temelleri, Hasta-Hekim Görüşmesi, Klinik Problem Çözme, Birinci Basamakta Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri, Bebek Çocuk ve Ergen İzlemleri, Bulaşıcı Hastalıkların İhbar ve Bildirim Sistemi, Birinci Basamakta Bağışıklama Hizmetleri konularına yer verildi.
Eğitimler sonunda düzenlenen sertifika takdim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu; "Hekimlik sürekli kendini güncelleyen ve gelişime açık olan bir meslek grubu durumunda. Sağlık Bakanlığımız eğitime çok önem veriyor ve bu tarz programları destekliyor. Dünyada 1. Basamak sağlık hizmetlerinin önemi her geçen gün çok daha iyi anlaşılıyor. Bu hizmetleri sizlerin katkıları, bizlerin çabalarıyla çok daha güzel yerlere taşıyacağız. Öncelikle bu eğitime katkı sağlayan eğitimci hekim arkadaşlarıma, eğitime katılan tüm hekimlerimize ve sertifika programımızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, bu eğitimin hekimlerimize mesleki yaşamlarında önemli katkılar sağlamasını diliyorum" dedi.
Program sonunda başarılı olan hekimlere sertifikaları İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal, Başkan Yardımcıları Dr. Fatih Taman ile  Büşra Tapan Soğanda ve eğitimciler tarafından takdim edildi./ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Aile, Hekimlerine,, uyum, eğitimi,
Haber Yazılımı