Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:26
 
80 bin çiçek, toprakla buluşturuldu
Edremit Belediyesi, park, refüj ve yeşil alanlara çiçekler ekmeye başladı.
GÜNDEM Haberi
80 bin çiçek, toprakla buluşturuldu

Pandemi süreci ile birlikte kısıtlı imkanlara rağmen çalışmalara hız verdiğini açıklayan Edremit Belediyesi, ilçenin birçok yerindeki yeşil alanlara çiçekler ekerek güzelleştirme amacında olduğunu bildirdi.
Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatıyla ilçede her alanda başlatılan çalışmaların sürdüğü kaydedilirken, Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün ise ilçenin her noktasına çiçekler ekme çalışması gerçekleştirdiği kaydedildi.
Park, refüj ve yeşil alanlarda başlatılan çalışmalarda toplam 80 bin çiçeğin ekimi gerçekleştirilirken, şu ana kadar her çeşitten binlerce çiçeğin ekildiği açıklandı. Kadife çiçeği başta olmak üzere petunya, Yıldız, Çin karanfili ve gazanya, menekşe ve lale soğanı çiçeği ekilirken, Van Büyükşehir Belediyesi’nden de alınan desteklerle yaklaşık 80 bin çiçek toprakla buluşturuldu. 40 bin kadife, 10 bin menekşe, 10 bin petunya, 5 bin gazanya ve 5 bin adet de lale soğanının ekimi yapılırken, diğer çeşitlerden de 2’şer bin çiçek ekimi gerçekleştirildi.
Belediye ekiplerinin, çalışmalarını aralıksız olarak ana arterler başta olmak üzere ilçe merkezi, parklar, refüjler ve birçok mevkide sürdürdüğü aktarıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 80, bin, çiçek,, toprakla, buluşturuldu,
Haber Yazılımı